28.05.2019 | 09:06

Послуги з профорієнтації потрібні дітям, молоді, випускникам і досвідченим фахівцям

Дводенний семінар керівників відділів організації профорієнтації регіональних центрів зайнятості «Сучасні тенденції розвитку професійної орієнтації населення» розпочав роботу у Полтаві.

У семінарі беруть участь заступник Голови Державної служби зайнятості (Центральний апарат) Юлія Жовтяк, начальник Управління профорієнтації, профнавчання та навчальних закладів ДСЗ (ЦА) Ірина Вознюк, проректор з науково-педагогічної діяльності Інституту підготовки кадрів Інституту підготовки кадрів Державної служби зайнятості Валентина Мельник, директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва, начальники відділів профорієнтації обласних центрів зайнятості, інші фахівці.

Вітаючи гостей від імені господарів, Катерина Клавдієва підкреслила, що Полтава – історичне місто. Нині Полтавщина є донором інших областей. Існує на Полтавщині дефіцит: не вистачає робочої сили, роботодавці просять працівників:

– У нас ефективно працює рекрутинг,  працює профорієнтація, маємо значну клієнтську базу безробітних, пошукачів роботи. Сьогодні профорієнтація ­ – важлива складова нашої роботи і ми піднімаємо її на вищий рівень.

– Профорієнтація – це один із напрямків нашої роботи, який презентує службу зайнятості з найкращого боку, напрямок, де ми можемо реально допомогти людям, – наголосила Юлія Жовтяк. – Нам більше не потрібні мільйонні цифри безробітних, які пройшли профорієнтаційні семінари, і «картинки» з заходів, потрібна жива робота.
Люди мають виходити зі служби зайнятості з гарним настроєм, почуваючи себе комфортно, і навіть, якщо швидко знайти роботу не вдалося, людина має відчувати доброзичливе ставлення, те, що служба працює для неї, відзначила посадовець.

Ширше використовувати в роботі портал Державної служби зайнятості, Платформу з профорієнтації і розвитку кар’єри, он-лайн бази закладів освіти, де здійснюється профнавчання безробітних та інші сучасні інформаційні технології закликала колег Ірина Вознюк.

У конференц-залі готелю «Галерея» відбулися зацікавлена розмова, тематичні дискусії, тренінги.

Учасники зібрання приділили увагу питанням розвитку Інтернет-платформи «Моя професія: консультаційна мережа»,  застосуванню інформаційних технологій у наданні профорієнтаційних послуг, кар’єрному консультуванню тощо.

На семінарі відзначалося: контингент, із яким треба ефективніше працювати в питаннях профорієнтації – це безробітні без обмеження за віком, діти і молодь від 14 років і діти-сироти. Що стосується останньої категорії, відзначила Юлія Жовтяк, то по закінченні навчального закладу держава повинна надати таким дітям  житло, а роботодавець разом зі службою зайнятості – робоче місце.

Підвищити планку профорієнтаційної роботи, відійти від звичних  семінарів до інтерактивних тренінгів, клубів за інтересами, цікавих і потрібних кожному клієнту заходів і консультацій – такими бачать свої наступні завдання профорієнтатори обласних центрів зайнятості України.