У Полтаві облаштували вперше робоче місце людині з інвалідністю II групи за програмою компенсації роботодавцям фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю, яку реалізовує Державна служба зайнятості. Держава компенсує роботодавцям витрати на закупівлю спеціальних меблів, транспортерів для піднімання сходами з електроприводом, портативних пристроїв та ін. А люди з інвалідністю отримують роботу і гідні та зручні умови праці.
Надії Михайлівні, яка працює на посаді бухгалтера, облаштували її робоче місце згідно з медичним висновком, як особі з інвалідністю другої групи.
Як зазначив Андрій Кавун, директор підприємства «Укрінмаш»: «Ми перші в Україні організували за новою програмою для нашої колеги її робоче місце. Закупили спеціальне крісло, кушеточку — усе для зручності її роботи і комфортного виконання своїх обов’язків. Що ми маємо зараз? Ми маємо те, що людина працевлаштована. Вона задоволена своїм робочим місцем. Сподіваємося, що ця практика у нашій роботі буде продовжуватися й надалі».
Згідно з новою програмою Державна служба зайнятості компенсує роботодавцям витрати на облаштування робочого місця для осіб з інвалідністю. Йдеться про закупівлю меблів, транспортерів для піднімання сходами з електроприводом, портативних пристроїв, підйомних платформ для робочих місць, брайлівських клавіатур та допоміжних засобів для відтворення звуку. «Все робиться для того, аби людина могла і працювати, і проходити реабілітацію», — розповідає директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва. Вона наголосила, що особа з інвалідністю — це працездатна активна людина. Служба зайнятості відшкодовує роботодавцям вартість облаштування робочого місця для людей з інвалідністю I групи — до 100,5 тисяч, для людей з інвалідністю II групи — до 67 тисяч гривень. Подати заявку до центру зайнятості про відшкодування витрат роботодавець може впродовж 90 днів від дня працевлаштування людини з інвалідністю. Зробити це можна як в паперовій формі, так і в електронній.