30.07.2020 | 09:57

“Лише за минулий тиждень в рамках Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» банки-партнери уклали 196 нових кредитних угод на загальну суму 638 мільйонів гривень. Всього за програмою бізнес отримав вже 2,4 млрд грн”, - зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко. Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки  https://bit.ly/39F6fCG    

Найбільшим попитом бізнесу продовжують користуватися кредити на рефінансування раніше отриманих позик. За минулий тиждень портфель рефінансованих кредитів в рамках програми зріс на півмільярда гривень (564 мільйона гривень). Він вже перевищив півтора мільярда гривень (1,637 мільярда гривень) і продовжує зростати. Сума заявок на рефінансування становила 6,464 мільярда гривень з моменту запуску цього антикризового продукту.

Стабільно високим залишається попит бізнесу на інвестиційні кредити в рамках Програми. Станом на 27 липня сума заявок на отримання позик в рамках цього продукту склала  5,129 мільярда гривень. Уповноважені банки з моменту запуску Програми вже видали інвестиційних кредитів на суму 757,30 мільйона гривень, що дозволило оновити основні фонди підприємців на суму близько 1 мільярда гривень.

***   

Малий та середній бізнес Полтавщини взяв кредитів за програмою «Доступні кредити 5-7-9%»  на 33 мільйони гривень, повідомили в Полтавській ОДА https://bit.ly/2P8QwCw .

В ОДА учора відбувся вебінар на тему: «Державна програма 5-7-9%. Доступні кредити для бізнесу».

Ця програма діє у Україні з лютого. У презентації програми на Полтавщині взяла активну участь служба зайнятості.

Метою програми є спрощення доступу мікро та малого бізнесу до банківського кредитування та надання малим фірмам підтримки після вимушеного простою. Загалом, за 6 місяців в Україні видано 1446 кредитів на загальну суму 2,4 мільярда гривень.

На Полтавщині подано кредитних запитів на 1 мільярд 223 мільйони гривень. Видано кредитів на 33 мільйони гривень. Програмою можуть скористатись клієнти АТ «Укргазбанку», АТ «Ощадбанку», АТ «Приватбанку», АТ «Укрексімбанку», Банку «ПУМБ».

Основні сфери діяльності позичальників – це сільське господарство, оптова та роздрібна торгівля, будівництво, промисловість (переробка деревини), медицина (надання стоматологічних послуг).

У вебінарі взяли участь сільгоспвиробники, представники харчової та легкої промисловості, торгівлі, громадського харчування, соціального підприємництва та послуг у сфері транспорту тощо, загалом - близько 60 осіб. Їм  представили презентаційні матеріали щодо внесених змін та особливостей кредитування. Наприкінці онлайн зустрічі слухачі мали змогу поставити запитання.