16.05.2016 | 15:48

Великобагачанський районний центр зайнятості знову розпочав проведення зустрічей з військовослужбовцями, демобілізованих вже за четвертою хвилею демобілізації за принципом «Центр під одним дахом».

Робота проводиться за сприяння та ініціативи Державної служби зайнятості. Унікальність подібного заходу полягає в тому, що для вирішення нагальних та поточних питань для захисників, збираються разом представники влади, державних структур та громадських організацій.

Це можливість отримати відповідь на питання, яке хвилює сьогодні учасників АТО.

Чергова зустріч за принципом «Центр під одним дахом» відбулася 26 квітня 2016 року у Великобагачанському районному центрі зайнятості, на яку було запрошено 14 демобілізованих військовослужбовців, учасників АТО.

На засіданні були присутні голова Великобагачанської райдержадміністрації Байрамов К.І., керівник районного Центру допомоги учасникам АТО Федоряка І.В, майор Великобагачанського районного військового комісаріату Пономаренко І.В., начальник віддіду Держгеокадастру у Великобагачанському районі Пєвнєва О.Я., начальник відділу Великобагачанського районного управління соціального захисту населення Великобагачанської райдержадміністрації Шульга Н.В., фахівець районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Великобагачанської райдержадміністрації  Іваненко Я.І.  

Зі вступним словом виступив директор Великобагачанського районного центру зайнятості Верховінін Ф.В., який поінформував учасників АТО щодо послуг Державної служби зайнятості з питань сприяння працевлаштуванню, профорієнтації та навчання, визначення  власних потреб учасників АТО з працевлаштування.

Головною тезою виступу директора стало те, що представники різних соціальних структур району зібралися в одному місці саме задля допомоги у вирішенні питань, які виникають у демобілізованих, коли ті починають будувати мирне життя після участі у бойових діях. Основою таких зустрічей є небайдужість та адресність підходу до піднятих питань, бо все це робиться не для відмітки, а для реальної допомоги людям.

Родзинкою даного заходу стало знайомство демобілізованих з новим головою Великобагачанської райдержадміністрації Байрамовим К.І.

Питання заслуховувались по кожному із воїнів АТО. Основне питання щодо отримання земельних ділянок в районі вирішується загалом позитивно: ділянки виділені та проводиться процедура їх приватизації.

Проте виявився один негативний випадок. Зокрема по Матяшівській сільській раді, де учаснику АТО Мещенінцю Юрію Олександровичу безпідставно відмовили навіть у прийнятті заяви на отримання законом передбаченої земельної ділянки. Це питання на контроль взяла начальник відділу Держкомзему Пєвнєва О.Я.

Керівник Центру допомоги учасникам АТО Федоряка І.В. особисто має намір відвідати цю сільську раду. Тому є впевненість у позитивному вирішенні  даного питання.

Крім того, до начальника відділу Держкомзему було питання ще і у іншого учасника АТО - Порохнавця Станіслава Юрійовича щодо затримки з оформленням земельної ділянки. Це питання Пєвнєва О.Я теж взяла на особистий  контроль.

Демобілізований війьковослужбовець, Клячін Юрій Олександрович, підняв питання не за себе, а за своїх бойових побратимів, які залишилися на передовій. Питання щодо сприяння у придбанні 12 маскувальних халатів, 2 великих палаток та автомобіля «УАЗ» взяв на контроль керівник Центру допомоги учасникам АТО Федоряка І.В.

Крім того, Клячін Ю.О. виявив бажання отримати професію «водій автотранспортних засобів» за сприянням Державної служби зайнятості та продовжити службу за контрактом.

Питання отримання пільг та послуг, можливості оздоровлення в санаторно-курортних закладах учасників антитерористичної операції та членів їх сімей обговорювалися в загальному форматі.

Питання Васюка Анатолія Григоровича щодо можливості допомоги з безкоштовним проїздом було вирішено директором Великобагачанського РЦЗ Верховініним Ф.В. безпосередньо на зустрічі.

Загалом, хотілося б відмітити, що такі зустрічі надають можливість нашим воїнам, які повертаються з фронту, відчути, що вони не залишені без уваги, та мають можливість отримати реальну допомогу у вирішенні багатьох соціальних питань.