Враховуючи те, що з початку 2016 року значно підвищено грошове забезпечення військовослужбовців, Збройні Сили України стали потужним гравцем на ринку праці, з привабливими умовами оплати та широким соціальним пакетом з постійною наявністю вакантних місць.
З метою сприяння свідомому працевлаштуванню громадян на військову службу, Полтавською обласною службою зайнятості ведеться активна інформаційна компанія по представленню кожної військової частини, як окремого роботодавця.
Полтавська обласна служба зайнятості є активним гравцем на ринку праці області щодо максимального залучення до працевлаштування (прийняття на військову службу за контрактом) громадян, які перебувають на обліку в центрах зайнятості як безробітні.
З метою надання адресної інформації безробітним громадянам, які зареєстровані в центрах зайнятості Полтавської області та бажають проходити військову службу за контрактом у міських, міськрайонних та районних центрах зайнятості:
1. Полтавським обласним центром зайнятості спільно з Полтавським обласним військовим комісаріатом забезпечено організацію і проведення в базових центрах зайнятості Полтавської області активної роз’яснювальної роботи серед осіб, які звертаються з метою працевлаштування щодо можливості проходження військової служби за контрактом у ЗСУ.
2. Створено ОФІС для укладання контракту із ЗСУ для проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з безробітними щодо можливості укладання контракту із Збройними Силами України.
3. У профінформаційному секторі комп’ютерах вільного доступу у постійному режимі транслюються ВІДЕОМАТЕРІАЛИ про військову службу у Збройних Силах України.
Протягом січня-липня 2016 року організовано та проведено 398 Семінарів з орієнтації на службу в Збройних Силах України, в яких взяло участь 4439 осіб.
Протягом січня-червня 2016 року на обліку в базових центрах зайнятості перебувало 2340 безробітних військовослужбовців, які брали участь в АТО, з них 1167 осіб звернулися в 2016 році.
Станом на 01.07.2016 року на обліку в обласній службі зайнятості перебувало 1582 безробітних демобілізованих учасника АТО.
За сприяння служби зайнятості працевлаштовано 263 учасника АТО, з яких 18 осіб шляхом одноразової виплати допомоги по безробіттю для започаткування власної справи.
До громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 219 демобілізованих учасників АТО.
За направленням Полтавської обласної служби зайнятості протягом січня-червня 2016 року проходили професійне навчання 83 учасника АТО.
На виконання доручення Глави Адміністрації Президента України від 15.03.2016 №02-01/844 щодо забезпечення необхідної кількості кандидатів для вступу на військову службу за контрактом, обласним, міськими, міськрайонними та районними центрами зайнятості активізована співпраця з військкоматами щодо проведення спільних інформаційних заходів, спрямованих на залучення зареєстрованих безробітних громадян до проходження військової служби за контрактом у Збройних Силах України.
11 серпня 2016 року в приміщенні Полтавського обласного центру зайнятості відбувся інформаційний захід в якому взяли участь представники військових частин оперативного командування «Північ» зокрема: 20 батальйон радіоелектронної боротьби, 50 ремонтно-відновлювальний батальйон, 12 окремий батальйон оперативного забезпечення, 30-ої окремої гвардійської механізованої Новград-Волинської Рівненської бригади (Новогород-Волинськ), 26-ої окремої артилерійської бригади (Бердичівськ), 1-ої окремої танкової бригади (смт. Гончарівське, Чернігівської області), 72-ї окремої механізованої бригади, 58-ї окремої мотопіхотної бригади, 1129-го зенітного ракетного полку, які мають можливість працевлаштування, засоби масової інформації, що широко висвітлили захід та військові комісари районних (міських) військових комісаріатів Полтавської області.
Відкрив зустріч заступник обласного військового комісара по роботі з особовим складом та громадськістю, підполковник Едуард Бородай.
«Метою сьогоднішньої зустрічі - є необхідність максимально відкрито і чесно донести реальний стан справ у Збройних Силах України, умови та порядок проходження військової служби. Я не планую малювати розових обріїв, військова служба ніколи не була прогулянкою по набережній, це завжди труднощі: виживання в польових умовах чи то на тих позиціях де розмістився підрозділ, чи там де вдалося закріпитися.
Служба в Збройних Силах України - це ризики під час виконання завдань за призначенням в зоні бойових дій, під час безпосереднього бойового зіткнення з противником.
Служба в Збройних Силах України це - завжди іспит, який в першу чергу чоловік здає сам собі і сам ставить собі оцінку: чи спроможний він діяти в тій чи іншій обстановці.
Але найголовніший іспит буде тоді, коли військовослужбовець отримує свій перший бойовий наказ.
Ніяка суперпідготовка не гарантує що людина не зламається в перші ж хвилини бою. А той, хто був погано підготовлений - може проявити неабияку мужність. Це питання не тренування, а особливостей характеру.
В цьому залі знаходяться ті, кого ні в чому переконувати не потрібно. Ви вже бачили війну із середини. Але я вам доповідаю, що армія змінюється і досить активно.
Значною подією стало створення в державі сил спеціальних операцій, як окремого роду військ здатного проводити спеціальні операції, спеціальну розвідку і не тільки на території держави, що суттєво підвищить бойові можливості військ і країни в цілому.
Як наслідок суспільство відчуває довіру до армії, що поряд з відчуттям необхідності стати на захист держави, випробувати себе, стабільним соціальним пакетом вивело військову службу на ринок праці, як одну із найбільш конкурентноспроможних.
На сьогодні по всій країні майже 41 тис. осіб підписали контракт, з них понад 4,5 тис. це офіцери.
Всього із загальної чисельності тих, хто уклав контракт - 93 жінки, 270 осіб обрали замість строкової служби службу за контрактом, 287 осіб мали досвід участі в АТО. Також більше 260 осіб були прийняті на військову службу осіб офіцерського складу.
Що стосується порядку відбору на військову службу то він залишається незмінним. Необхідно прибути до військового комісаріату, пройти медичний огляд, обрати військову частину та спеціальність, отримати згоду командира частини, пройти профвідбір, і якщо будеш визнаний придатним - вибути до військової частини чи до навчального центру.
Грошове забезпечення відоме, це від 7 тис. та вище також додаткові винагороди це 4200 грн. в зоні АТО, допомога на оздоровлення, матеріальна допомога, доплата за особливості виконання завдань, льотному складу, ВДВ спецназу та інші види забезпечення», - сказав Едуард Миколайович.
На зустріч із представниками військових частин України було запрошено 51 безробітний громадянин, які перебувають на обліку в Полтавському міському та районному центрах зайнятості та громадяни із числа учасників АТО, які хотіли б в подальшому проходити військову службу за контрактом.
Представники військових частин України презентували умови служби у військових частинах та запрошували підписати з командуванням частин контракт.
Представники військових частин Полтавської, Житомирської, Чернігівської, Київської, Одеської областей по черзі презентували свої частини та умови і специфіку проходження служби.
Під час презентацій присутнім громадянам надано інформацію щодо структури частини, грошового та харчового забезпечення, наявності та умов житла, графіку робочого тижня та відпустки.
Представник кожної військової частини презентував присутнім історію та специфіку служби.
30-а окрема Гвардійська механізована Новоград-Волинська Рівненська бригада (Новоград-Волинський) має давню славну історію. У 2016 році відзначатиме своє 75-річчя. Під час війни на сході України бригада вела важкі бойові дії в Секторі «Д», окремі підрозділи брали участь у боях за Іловайськ. Бригада пишається своїм військовим оркестром, який чудово грає джаз.
Представник 30-а окремої механізованої бригади старший лейтенант Віта Чуй ознайомила громадян з вакансіями навідника, кулеметника, стрільця.
Представник 26-а окремої артилерійської бригади (місто Бердичів) Катерина Пухальська розповіла громадянам, що у 2014 році артилерійська бригада отримала відновлені гарматні комплекси «Гіацинт» і «Піон» та розпочала тренувальні стрільби на полігоні.
Також Катерина В’ячеславівна поінформувала громадян про фізичну підготовку та загартовування військовослужбовців, яким командування частини приділяє велику увагу.
Представник 1-ої окремої танкової бригади старший прапорщик Юрій Ільніцкий ознайомив громадян з історію бригади.
Історія 1-ої окремої танкової бригади (смт. Гончарівське, Чернігівської області) своїм початком сягає воєнних 40-х років. Організаційно окрема танкова бригада складається з танкових батальйонів, механізованого батальйону, бригадної артилерійської групи, зенітно-ракетного дивізіону, реактивного дивізіону, підрозділів забезпечення.
1-а танкова бригада - єдина у Збройних Силах, на озброєнні якої знаходяться модернізовані українські танки Т-64 БМ «Булат».
Бойові машини оснащені високоточною зброєю та сучасними керованими ракетами «Комбат», мають потужні двигуни, системи динамічного захисту та наведення.
Крім того, на озброєнні бригади стоять бойові машини піхоти БМП-1, зенітні гарматні ракетні комплекси «Тунгуска» та інші зразки озброєння.
Цікавими були презентації представниць «бойових бригад»: 72 ОМБр з міста Біла Церква, які 2 роки не виходили на ротацію та 16 ОМПБр, яка в даний час дислокується в місті Авдіївка.
Молодший лейтенант Ольга Остапенко, представниця 16 ОМПБр яскраво і чітко поінформували присутніх про наявні вакансії в частині, розповіла про 25-ти годинний робочий день офіцерів та історію зображення вовка на шевроні: «В Авдіївці місцеві нас називають «чорними вовками», так як вовк - єдина істота, яка перед смертю дивиться ворогу у вічі», - сказала Ольга Остапенко.
«Так, погоджуюсь з вами, - продовжила тему представниця 72-гої окремої механізованої бригади ЗСУ м. Біла Церква. Наша частина також має вовка на шевроні. Ми дивимось у вічі ворогам і ми не збираємось вмирати - хай вмирають наші вороги. Під таким гаслом і воює наша частина».
Жінки-офіцери, озвучивши потребу своїх військових частин у професійних кадрах, ознайомили присутніх із змінами у законодавчій базі щодо можливості прийому жінок на посади снайперів, кулеметників, розвідників, а не тільки на посади кухарок та санітарок.
Слайди, презентації, відеоролики та роздатковий матеріал суттєво доповнювали розповіді офіцерів своєю наглядністю та інформативністю.
Разом з тим, всі представники, які презентували свої частини, інформували присутніх про грошове забезпечення військовослужбовців, яке залежить від займаної посади, військового звання, кваліфікації, терміну проходження військової служби.
На сьогоднішній день грошове забезпечення осіб рядового, сержантського та старшинського складу становить від 7000 до 8000 грн. на місяць в залежності від специфіки військової частини.
Крім того, один раз на рік військовослужбовцям: виплачується матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питання у розмірі місячного окладу; надається речове забезпечення у відповідності до визначених норм і термінів, безоплатна кваліфікована медична допомога у військово-медичних закладах, право на санаторно-курортне лікування та відпочинок у санаторіях, можливість отримання безкоштовного житла за рахунок держави, щорічна відпустка зі збереженням грошового забезпечення тривалістю від 30 до 45 календарних днів, можливість отримання первинного офіцерського звання військовослужбовцями сержантського (старшинського) складу, які мають вищу освіту.
Підводячи підсумки зустрічі, Едуард Бородай закликав присутніх у залі чоловіків визначитися щодо свого подальшого працевлаштування та зробити для себе правильний професійний вибір.