03.12.2019 | 15:30

Інвалідність - не вирок! А особливість людини, яка потребує трохи більше уваги і розуміння від оточуючих. Інвалідність не позбавляє людей їх громадянських прав і свобод на відпочинок, на роботу, на навчання, на вільне пересування тощо.

Саме ця ідея покладена в основу Міжнародного дня осіб з обмеженими можливостями, започаткованого у 1992 році Генеральною Асамблеєю ООН

Щороку обирається тема Дня, покликана привернути увагу до успіхів в побудові інклюзивного середовища та усунення соціальної нерівності. Цього року темою є «Доступне майбутнє». І це не випадково. Адже інклюзія - це не лише визнання громадянських прав осіб з інвалідністю, а створення спільними зусиллями зручного, комфортного й доступного місця для життя, самореалізації й розвитку кожного громадянина.

Державна служба зайнятості робить свій внесок в побудову інклюзивного суспільства, допомагаючи особам з інвалідністю реалізувати право на професійне самовизначення і працю.

Протягом трьох кварталів 2019 року послугами обласної служби зайнятості скористались 2,7 тис. безробітних осіб з інвалідністю. З них 733 особи працевлаштовано, 405 осіб залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру. З метою підвищення конкурентоспроможності на ринку праці 216 осіб з інвалідністю пройшли професійне навчання за направленням служби зайнятості.                    

 Профорієнтація є важливою умовою для професійного самовизначення осіб з інвалідністю. Фахівці служби зайнятості здійснюють консультування щодо вибору чи зміни професії, надають рекомендації щодо професійного вибору з урахуванням рекомендацій медико-соціальної експертизи, професійних інтересів, нахилів та здібностей. Профорієнтаційні послуги отримали 2,6 тис. безробітних осіб з інвалідністю.

Інклюзивне суспільство – це реально! Якщо є намір позбавитись від стереотипів, вийти за межі власної байдужості й спільними зусиллями винайти ресурси щоб майбутнє стало доступним для всіх громадян.