20.02.2019 | 16:24

Навчити потрібній справі і влаштувати на роботу можна тільки тих, хто цього хоче і прагне.

Презентувати навчальний заклад, надати безробітним інформацію про професії і курси підвищення кваліфікації, за якими тут навчають, мотивувати до професійного навчання мав на меті  День відкритих дверей у Полтавському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості (ЦПТО ДСЗ). Запросили на нього групу безробітних, які перебувають на обліку у Полтавській міськрайонній філії обласного центру зайнятості.

Полтавський ЦПТО ДСЗ працює три роки. Це один з 11 подібних закладів в Україні. Нині тут навчають за 9 професіями. Якщо ж людина хоче отримати таку, якої в Полтаві поки що не вчать, її за бажанням направлять в іншу, сусідню область, щоб вивчити там.

Професії ліцензовані під замовлення роботодавця, тобто підприємства одразу забирають на роботу навчених працівників.

Презентував гостям навчальний заклад директор Полтавського ЦПТО ДСЗ Володимир Онацько. Він відзначив, що сьогодні в Україні близько 1,5 мільйона студентів і 700 вищих навчальних закладів. Тоді як у 600 ПТНЗ навчається лише 36 тисяч учнів і слухачів. Половина випускеників вузів, не знайшовши роботу за спеціальністю, перенавчається робітничій професії в системі профтехосвіти вже після закінчення вишу…

– Ми створюємо умови для того, щоб люди могли перенавчитися, отримати новий фах або ж підвищити квіліфікацію і розширити свої професійні можливості, – наголосив Володимир Онацько.

Власною історією колишньої безробітної поділилася з людьми заступник директора - начальник відділу Полтавського обласного центру зайнятості Тамара Сохацька. Відзначила, що, на жаль, коли вона перебувала на обліку в тодішньому міському центрі зайнятості не були ліцензовані швейні професії. Залюбки б навчилася шити, щоб, відкрити власне ательє…

– Матеріально-техінічна база Полтавського ЦПТО, відкритого в 2015 році, постійно оновлюється, залучаємо для цього кошти нашого Фонду і міжнародних партнерів, закуповується нове обладнання, – наголосила Тамара Сохацька. – Запрошую усіх оглянути навчальний заклад, поспілкуватися з викладачами, слухачами, які тут навчаються, дізнатися про те, які професії можна опанувати. І зробити для себе висновки. Чи приходити навчатися – вирішувати вам.

Заклад розрахований для навчання дорослого населення:  професійно-технічна освіта, перепідготовка, підвищення кваліфікації.

Нині тут ліцензовані такі професії:

 Оператор поштового зв’язку

 Касир торговельного залу

Продавець продовольчих товарів

Продавець непродовольчих товарів

Швачка

Офісний службовець ( бухгалтерія)

Кравець

В’язальниця трикотажних виробів та полотна

Електромеханік торговельного та холодильного обладнання

Слюсар з механоскладальних робіт.

У планах на найближчий час ­ - отримати ліцензії на підготовку кваліфікованих робітників з професій:

Слюсар-ремонтник

Закрійник

Оператор інформаційно-комунікаційних мереж

Нянька.

Термін навчання  - від 2,5 до 7 місяців залежно від професії.
Освітні вимоги: повна середня освіта.

Пропонуються й курси цільового призначення для підвищення кваліфікації за різними галузями, терміном від 3 днів до 2 місяців.

Під час Дня відкритих дверей гостям презентували переважно професії для торгівлі – продавців, касирів, ремонтників холодильного і торговельного обладнання. Та розповідали й про інші професії, які можна опанувати в закладі - оператора поштового зв’язку та швачки. До речі, нова група швачок днями розпочала навчання.  Бажаючі могли зазирнути до них і поспілкуватися. У теплій затишній кімнаті підопічні майстра виробничого навчання Лілії Шкреби опановували ручні шви. Згодом перейдуть на машинні роботи на нових сучасних швейних машинах.

Дівчата кажуть, що вдома зашивали і підшивали одяг, але професійно шити не вміють і сподіваються навчитися. Добре, що ця професія дає змогу не тільки працювати в швейному цеху, а й шити для себе., своєї родини, та на замовлення.

Екскурсію навчальним закладом, його кабінетами і майстернями  провела методист ЦПТО Лілія Жила.

Сучасне обладнання магазину-майстерні, де вчать продавців і касирів, показала майстер виробничого навчання Тетяна Лукашенко. Жінок зацікавили машинка для перевірки купюр – детектор валют, ламінатор, електронні ваги, касовий блок зі сканером. Нині 13 осіб навчаються на касирів, усі вони зараз на практиці в магазинах.

Нова майстерня для механіків і слюсарів з’явилася в Полтавському ЦПТО зовсім недавно. Колишній гараж став теплим і світлим, добре оснащеним приміщенням з наочним приладдям, інструментами, устаткуванням та верстатами. Пройти в майстерню можна просто з навчального класу. Майбутніх механіків навчає майстер виробничого навчання Юрій Трясій.

– Ця нова майстерня відкрита «з нуля», тут усе нове, обладнання ще доукомплектовується, є хороші якісні інструменти, – розповідає він. – Ця група з 11 чоловіків навчається вже 3 місяці. Весь теоретичний курс пройшли. Тепер здобувають практичних навичок. Ніхто раніше механіком не працював, – говорить викладач, – всі опановують нову для себе справу. Спеціалісти з ремонту торговельного і холодильного обладнання зараз дуже потрібні, тому що торгових точок багато, а фахівців таких мало.  Тому вони завжди зможуть заробити.  

Один із слухачів групи механіків, Віталій Дзюба, поділився враженнями від навчання:

– З радіоапаратурою я мав справу як любитель, але професійно цим не займався, – розповідає хлопець. – Вчитися тут мені цікаво, розширюю свій кругозір, щодня дізнаюся щось нове в цій професії. Збираюся працювати за цією спеціальністю - або на фірмі, або як підприємець. Я з Шишацького району, там таких спеціалістів немає, тож буду затребуваний. Проживання в гуртожитку в Полтаві на час навчання для мене безкоштовне, оплачує житло служба зайнятості.

Фахівець з персоналу товариства «Сільпо» Алла Олійник розповіла безробітним про вакансії продавця і касира у новому магазині в мікрорайоні Алмазний у Полтаві.

Відвідувачі ЦПТО також мали можливість пройти профорієнтаційне тестування у професійного психолога.

Центр профтехосвіти Державної служби зайнятості знаходиться за адресою: м. Полтава, Першотравневий проспект, 13.