24.12.2019 | 15:03

На сьогодні розвиток органічного ринку в Україні є одним із пріоритетних напрямків. Україна, маючи сприятливі умови для органічного сільського господарства: вдале географічне розташування, велика територія, родючі грунти,  близькість до потенційних міжнародних покупців, досягла певних результатів у розвитку власного органічного виробництва.

Тематика органічного землеробства і можливості заробляти на цьому доволі цікава для підготовленої аудиторії. Тому з такої теми організовуються зустрічі з клієнтами служби зайнятості.

 На зустріч із безробітними, які перебувають на обліку в Семенівській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості 23 грудня запросили кандидата сільськогосподарських наук, доцента кафедри захисту рослин Полтавської державної аграрної академії Сергія  Пономаренка.  
 Під час заходу Сергій Володимирович поінформував присутніх про основні засади органічного землеробства та акцентував увагу на залученні до самозайнятості по виробництву екологічно безпечної сільськогосподарської продукції. А також  поділився досвідом вирощування городніх культур і біологічними способами їх захисту від хвороб та шкідників.
Для зацікавлених продовжити спілкування й обговорення актуальних тем землеробства він надав контактні дані та роздаткові матеріали.

***  

У Кобеляцькій районній філії Полтавського обласного центру зайнятості теж відбулася зустріч безробітних громадян з кандидатом сільськогосподарських наук, доцентом кафедри захисту рослин Полтавської державної аграрної академії  - Сергієм Пономаренком.  Цільову аудиторію тренінгу складали жителі сільської місцевості, зайняті протягом виробничого сезону на роботах у фермерських господарствах району.

Тема заняття була актуальною для працівників аграрного сектору  -  “Органічне землеробство — крок до успішного господарювання”.

Сергій Володимирович на прикладі  ПП “Агроекологія”(Шишацький район Полтавської області) довів присутнім основні засади органічного землеробства.  Це підприємство на сьогоднішній день має сорокарічний досвід виробництва екологічно безпечної продукції рослинництва та тваринництва, збереження і, навіть, відтворення родючості грунту. Господарювання  на землі  без гербіцидів, мінеральних добрив та інших агрохімікатів зараз вивчають фермери, керівники й спеціалісти великих аграрних об'єднань, науковці багатьох країн світу.

Присутні дізналися про особливості вирощування городніх культур і засоби захисту рослин.

Беручи до уваги зростання попиту на органічну продукцію  рослинництва, дана інформація не залишила нікого байдужим. Україна є і буде джерелом високоякісних органічних продуктів та надійним партнером в органічному бізнесі для міжнародного ринку.

***  

"Органічне землеробство – крок до успішного господарювання"  - таке питання було висвітлене також на засіданні клубу  для безробітних у Шишацькій районній філії Полтавського обласного центру зайнятості 24 грудня 2019 року. Знову ж таки  за участю фахового спікера, кандидата сільськогосподарських наук, доцента кафедри захисту рослин ПДАА Сергія Пономаренка. 

На засіданні клубу були присутні  особи, які перебувають на обліку  як безробітні, працівники Шишацької районної державної адміністрації та представники Шишацької філії.  

Така зустріч організована за ініціативи Полтавського обласного центру зайнятості  з метою підтримки зайнятості і самозайнятості сільського населення, жителів об’єднаної територіальної громади,  створення додаткових можливостей для розвитку  індивідуальних домогосподарств, малого та середнього  аграрного бізнесу,  сприяння розвитку села та якості життя в сільській місцевості.

Сергій Володимирович  детально розповів  учасникам зібрання про умови органічного землеробства, яких потрібно дотримуватися,  щоб воно дійсно було рентабельним і вигідним і для грунту і для землероба. Застосування ефективних мікроорганізмів перетворює грунт любого типу в хороші орні землі, які здатні давати урожай в декілька разів більше ніж при традиційному способі  ведення  сільського господарства, при цьому без використання  отрутохімікатів та штучних добрив.      

                                                                                                               

 На засідання клубу зібралися жителі сільської місцевості, які хочуть отримувати додатковий дохід вирощуванням  фруктів, овочів,  плодових дерев, інших сільськогосподарських  культур. Тому тематика викликала неабиякий інтерес людей.

Зустріч була цікавою, проходила  в формі діалогу в теплій невимушеній атмосфері.

Присутні ставили запитання й отримували фахові змістовні відповіді, щоб використовувати надані поради в домашньому господарстві.