30.07.2020 | 16:25

Сьогодні світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми. Проголосила його в 2013 році Генеральна  Асамблея ООН для того, щоб привернути увагу суспільства до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, і закликати усіх активно допомагати в протидії цьому злочину.

Торгівля людьми є серйозною проблемою сучасного світу. Потрапити в її тенета може кожний, незалежно від місця проживання, статі, віку, освіти чи соціального статусу.

З нагоди Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми, Міністерством соціальної політики України у співпраці з Координатором проектів ОБСЄ в Україні, Представництвом МОМ в Україні – Агентством ООН з питань міграції, Громадською спілкою "А21 Україна" проводиться інформаційна кампанія. Мета інформування – підвищити рівень обізнаності населення щодо проблеми торгівлі людьми, поширення важливої інформації про цю проблему та небезпеку, яку вона становить.

Служба зайнятості долучилася до інформаційної кампанії з цієї теми.

Інтернет-ресурси, засоби масової інформації розміщують тематичні матеріали, у центрах зайнятості та філіях проходять інформаційні заходи, вебінари з питань безпечної міграції і протидії торгівлі людьми, де клієнтам розповідають про небезпеку потрапити в ситуації трудової експлуатації при нелегальному працевлаштуванні та нелегальній трудовій міграції, закликають виважено поставитись до пошуку роботи та інформують про переваги легальної роботи в Україні.

Служба зайнятості пропонує тільки офіційне працевлаштування та наголошує: якщо ви працюєте офіційно, то ви – застрахована особа і можете розраховувати на соціальні гарантії: відпустку, пенсійне забезпечення, допомогу по безробіттю, допомогу у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, профзахворювання, трудового каліцтва тощо у разі настання таких випадків.

*** 

Також у рамках інформаційної кампанії до Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми у Києві, в парку імені Тараса Шевченка, відкривається виставка “Очікування Vs Реальність”.

За час незалежності нашої країни 260 тисяч громадян постраждали від різних форм торгівлі людьми. Відвідувачі побачать 9 реальних історій людей, чиї поїздки на заробітки не виправдали сподівань. Це спонукає  замислитись і тих, хто думає про роботу за кордоном, і тих, хто не хоче постраждати від недоброчесних роботодавців у своїй країні. Надалі виставка побуває в обласних центрах України.