17.08.2018 | 15:57

16 серпня 2018  року у м. Карлівка для сільських, селищних голів, депутатів місцевих рад, посадових осіб органів місцевого самоврядування, держслужбовців  Карлівського, Чутівського та Машівського районів  провели навчання щодо посилення правової спроможності територіальних громад.

Заходи подібного формату стали на Полтавщині вже доброю традицією та реалізуються у рамках Програми правової освіти населення області на 2016-2020 роки та ініціюються Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області за підтримки Полтавської обласної ради та Полтавської обласної державної адміністрації.

Кущовий семінар на тему: «Актуальні питання розвитку правової спроможності територіальних громад на Полтавщині» зібрав представників   системи безоплатної правової допомоги області, Полтавської обласної ради, Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування, Полтавського обласного центру зайнятості,  Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Полтавській області, Департаменту  охорони здоров'я   Полтавської  обласної державної  адміністрації,  Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області.

З вітальним словом до учасників семінару звернулися очільники місцевої влади в.о. голови Карлівської районної державної адміністрації   Сергій Барилко та  голова Карлівської районної ради Петро Світлик.

Заступниця керівника апарату-керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Оксана Черкас та виконавчий директор Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування Володимир Микійчук поінформували представників місцевих громад про актуальні питання розвитку місцевого самоврядування на Полтавщині. Також присутні дізналися про особливості подачі проектів у рамках реалізації програми «Бюджет участі», що дозволяє громадам реалізувати масштабні проекти, спрямовані на розвиток територіальних громад.

Про те, які гарантії мають громадяни щодо  захисту  своїх прав громадян, зокрема,  завдяки системі безоплатної правової допомоги, як таку допомогу громадяни можуть отримати у  Карлівському районі та яка діяльність проводиться фахівцями бюро правової допомоги щодо інформування жителів Карлівки  про їх права, їх захист та реалізацію учасники семінару дізналися з виступу директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області, к.н.держ.упр. Олександра Черчатого та в.о. директора Першого полтавського місцевого центру Світлани Чернової.

Про мету загальнонаціонального правопросвітницького проекту "Я МАЮ ПРАВО!", заходи, які проводяться задля його реалізації учасників семінару розповіла в.о. начальника Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Дар’я Бриндак.

Про актуальні питання реформування медичної галузі в Україні розповів учасникам семінару  заступник начальника Управління лікувально-профілактичної допомоги населенню та медичних кадрів -  начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації Олександр   Кузьмін.

 З виступу начальника Головного управління Держгеокадастру в Полтавській області  Вадима Чувпила  представники  органів місцевого самоврядування Карлівського, Чутівського та Машівського районів  дізналися про напрями та форми протидії рейдерству в аграрній сфері, ознайомилися з діяльністю оперативного штабу щодо захисту прав аграріїв, найбільш типовими питаннями, з якими звертаються представники аграрного бізнесу та як вони вирішуються на в правовому полі.

Директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва поінформувала учасників заходу про  діяльність органів влади та місцевого самоврядування по запобіганню безробіттю в сільській місцевості, які особливості її проведення та шляхи подолання цього явища у суспільстві.

 Про пенсійну реформу, її суть та механізми реалізації розповів представникам місцевих громад заступник начальника Управління Пенсійного забезпечення – начальник відділу методології та організації роботи з обслуговуванням громадян Головного управління Пенсійного фонду України у Полтавській області Володимир Проходовський.

Заходу  такого формату сприяють налагодженню партнерських зв’язків між представниками  органів місцевого, бюро,  дають можливість вирішувати наболілі питання у  територіальних громадах та підвищувати правову обізнаність представників громад.

Задля оптимізації надання безоплатної правової допомоги в регіоні серед учасників заходу провели анкетування.

Учасникам семінару роздано підготовлені фахівцями системи БПД буклети на тему «Захист прав дітей».