
У межах проведення Національного тижня безбар’єрності т.в.о. начальника Полтавської обласної військової адміністрації Володимир Когут відвідав Великорублівську громаду, де зустрівся з ветераном Миколою Нагірняком.
З початку повномасштабного вторгнення Микола Романович став одним з ініціаторів формування Великорублівського добровольчого батальйону, був заступником командира. Далі служба в ЗСУ, в жовтні 2023 року - отримав важке поранення, тривалий час проходив реабілітацію, за результатами лікування отримав ІІ групу інвалідності і змушений пересуватися на протезі. Після демобілізації з лав ЗСУ, звернувся до служби зайнятості у пошуку роботи.
Фахівці служби зайнятості спільно з Миколою Романовичем визначилися щодо його майбутньої роботи. Мрія ветерана – бути юристом і допомагати побратимам і членам їх сімей адаптуватися в реаліях сьогодення.
Враховуючи побажання ветерана фахівцями Котелевського відділу Полтавської філії Полтавського обласного центру зайнятості вивчена можливість вступу до Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Попередньо домовившись про час та місце зустрічі для подачі документів з навчальним закладом, фахівець порадив, практично переконав відвідати інститут. Після успішних вступних іспитів Микола Романович навчається на заочній формі навчання в навчальному закладі. Перший семестр вже позаду, а попереду ще 4 роки навчання.
Вступ на навчання відкрив більші можливості для працевлаштування ветерана. Спілкуючись із головою Великорублівської сільської ради Вячеславом Олійником начальник Котелевського відділу Полтавської філії Полтавського обласного центру зайнятості Світлана Коваленко дійшли до спільної думки використати набутий досвід ветерана і запропонувати йому посаду спеціаліста державної служби (по роботі з ветеранами).
У січні 2025 року за направленням служби зайнятості Микола Романович був працевлаштований у виконавчий комітет Великорублівської сільської ради спеціалістом державної служби.
Керівництво установи не лише забезпечило ветерана роботою, але й подбало про комфорт робочого місця. Придбано
офісний стіл,
крісло регульоване,
шафу та полицю для зберігання,
персональний комп´ютер,
принтер,
протиковзні матеріали для сходів
лампу для освітлення.
За облаштування робочого місця роботодавець отримав компенсацію в сумі 69787 грн. за рахунок коштів Фонду загальнообов´язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
З огляду на відсутність досвіду практичного спілкування, фахівці служби зайнятості в рамках реалізації експериментального проєкту щодо організації професійного навчання для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю, запропонували Миколі Романовичу проходження навчання за програмою «Розвиток соціально-психологічної адаптації в умовах динамічних змін». Навчання проходило в Полтавському центрі професійно технічної освіти Державної служби зайнятості за рахунок коштів Фонду загальнообов´язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Отримані знання стали Миколі Романовичу в нагоді безпосередньо в практичній роботі.
Служба зайнятості в Україні не лише допомагає особам з інвалідністю працевлаштуватися, але й здійснює їх соціальний супровід і надалі. Так, директором Полтавського обласного центру зайнятості ініційовано звернення до Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю щодо можливої компенсації витрат на навчання Миколі Нагірняку. В даний час питання знаходиться на стадії вирішення.
Спілкуючись з ветераном Володимир Когут підкреслив, що «держава всебічно буде допомагати ветеранам, які захищали нашу країну адаптуватися до мирного життя, використовуючи всі важелі та інструменти. У нас є все для цього. Потрібно лише налагодити координацію всіх соціальних служб, щоб ветеранські питання вирішувалися оперативно та злагоджено». Робота Полтавського обласного центру зайнятості в цьому питанні є взірцева,- резюмував Володимир Когут.