Протягом січня-жовтня 2022 року роботодавці поінформували службу зайнятості області про наявність 19,7 тисячі вакансій.
Структура вакансій за видами економічної діяльності така: 34% вакансій пропонувалося у сільському господарстві; 19% – у переробній промисловості, 11% – в оптовій та роздрібній торгівлі; 6% – у транспорті.
У професійному розрізі найбільше вакансій пропонувалося для працевлаштування: робітників з обслуговування та експлуатації устаткування – 33% всіх поданих пропозицій; кваліфікованих робітників з інструментом – 14%; представників найпростіших професії – 14%; працівників сфери торгівлі та послуг – 12% тощо.
Більшість вакансій налічується на підприємствах переробної промисловості (32%); в оптовій та роздрібній торгівлі (13%); в охороні здоров'я та наданні соціальної допомоги (9%) тощо.
Найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин - 24% всіх поданих вакансій (оператор котельні, водій автотранспортних засобів, машиніст крана автомобільного, машиніст (кочегар) котельні, складальник верху взуття, токар); кваліфікованих робітників з інструментом - 23% (швачка, слюсар-ремонтник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування); працівників сфери торгівлі та послуг - 13% (продавці, охоронник, кондуктор громадського транспорту, кухар, молодша медична сестра (молодший медичний брат)); професіоналів - 12% (лікар загальної практики – сімейний лікар, вчитель закладу загальної середньої освіти, інженер); некваліфікованих працівників - 11% (підсобний робітник, вантажник, опалювач, укладальник-пакувальник, прибиральник службових приміщень); фахівців - 7% (бухгалтер, сестра медична (брат медичний), технік-лаборант, фахівець, електрик дільниці, механік, диспетчер).
У січні-жовтні 2022 року послугами Полтавської обласної служби зайнятості скористалися 45,5 тисячі безробітних.
За видами економічної діяльності, серед безробітних, які мали професійний досвід: 21% раніше працювали у сільському господарстві; 19% – в оптовій та роздрібній торгівлі; 15% – на підприємствах переробної промисловості, 11% - у державному управлінні й соціальному страхуванні. Серед зареєстрованих безробітних 3,7 тисячі чоловіків (або 31%), 8,5 тисячі жінок (або 69%). За віком: 24% зареєстрованих безробітних – до 35 років; 28% – від 35 до 44 років; 28% – від 45 до 55 років; 20% – понад 55 років.
Суттєвим залишається дисбаланс між попитом та пропозицією робочої сили. Зараз у Полтавській області на одне вільне робоче місце претендує 11 безробітних (на 1 листопада 2021 року – 6 осіб). Найбільша невідповідність попиту та пропозиції робочої сили спостерігається серед технічних службовців (41 особа), службовців та керівників (23 особи), кваліфікованих робітників сільського господарства (22 особи).
Найбільша нестача вакансій зараз існує для продавців, підсобних робітників, бухгалтерів, водіїв. Недостатньо кадрів серед представників таких професій: швачка, кондуктор громадського транспорту, машиніст крана автомобільного, складальник верху взуття.
Більше аналітичної і статистичної інформації тут: https://pol.dcz.gov.ua/analitics/65
Бажаєте працевлаштуватися? Актуальні вакансії – у Телеграм-каналі Полтавської обласної служби зайнятості оновлюються щодня: (https://t.me/Polt_robota).