Воєнний стан, оголошений в Україні, змінив багато сфер нашого життя. Не виключення і цивільно-правові угоди щодо землекористування.
Про зміни, які відбуваються в цій сфері, клієнти служби зайнятості дізналися на вебінарі за участю соціальних партнерів.
7 квітня 2022 року набрав законної сили Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану", яким визначено особливості земельних відносин.
Враховуючи це, юристка Гадяцького бюро правової допомоги Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Полтавський місцевий центр з надання БВПД Ірина Калініченко провела для безробітних осіб, які перебувають на обліку в Гадяцькій міськрайонній філії Полтавського обласного центру зайнятості, правопросвітницький вебінар на тему «Договір оренди землі в умовах воєнного стану. Що потрібно знати?».
Юристка роз’яснила, що на час дії воєнного стану договори оренди суборенди, емфітевзису, суперфіцію, земельного сервітуту, строк користування земельними ділянками щодо яких закінчився, після введення воєнного стану автоматично поновлюються на таких умовах:
строком на 1 рік;
без волевиявлення сторін;
без внесення відомостей про поновлення договору до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Це стосується земель сільськогосподарського призначення:
- державної, комунальної власності, невитребуваних, нерозподілених земельних ділянок, а також земельних ділянок, що залишилися у колективній власності і були передані в оренду органами місцевого самоврядування;
- приватної власності;
Після припинення або скасування воєнного стану в Україні або у відповідних окремих її місцевостях такі договори продовжують діяти до закінчення строку, на який вони поновлені.