Безпечній міграції, ризикам нелегальної роботи за кордоном і протидії торгівлі людьми присвячений тренінг тренерів, що проходить протягом двох днів у конференц-залі Полтавського обласного центру зайнятості.
Загалом навчалися сорок представників двадцяти філій Полтавського обласного центру зайнятості та Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості. Серед учасників – директори, заступники директорів, керівники відділів і секторів, провідні фахівці з питань зайнятості та профорієнтації.
Мета тренінгів – підготовка фахівців закладів, які працюють з вразливими особами з числа дорослого населення: клієнтами пробації, служби зайнятості.
У міграційному процесі з України до країн ЄС щороку беруть участь у середньому 7-9 мільйонів наших співвітчизників, відзначалося на тренінгу.
На постійній основі у 2018 році за кордоном працювало 3,2 мільйона осіб.
У програмі тренінгу – робота у групах, виконання вправ, обговорення результатів, з’ясування причин, що можуть призвести до ситуації торгівлі людьми, розрахунок масштабів торгівлі людьми та інше.
Присутнім озвучені поради з безпечної міграції (працевлаштування, навчання, туризм), а також, як перевірити посередника з працевлаштування, куди звертатися за допомогою при виникненні складних ситуацій під час перебування за кордоном та інше.
На завершення тренінгу фахівці склали «Абетку безпеки» з основними правилами безпечного працевлаштування за кордоном. Про все це вони розкажуть клієнтам служби зайнятості у своїх містах і районах.
Пройшовши це навчання, учасники тренінгів стануть тренерами і проводитимуть превентивні заходи із зазначеної тематики для безробітних на базі своїх філій.
Це можуть бути електронні презентації, міні-лекції з обговоренням, перегляд відеофільму, відповіді на запитання практичних вправ тощо.
Загалом планується, що кожний тренер залучить до своїх семінарів близько 50 осіб. Спільна аудиторія, яка володітиме інформацією про безпечну міграцію, становитиме більше тисячі людей.
Провели навчання фахівці благодійної організації «Світло надії», тренери Віктор Шилов, Ольга Гришко та Іванна Данилишина.
Захід організований у рамках проекту «Підвищення обізнаності вразливого населення Полтавської області щодо безпечної міграції та працевлаштування», що реалізує БО «Світло надії» у партнерстві з Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні.