За рішенням 62-ї сесія Генеральної Асамблеї ООН (19.11.2009) 20 лютого проголошено Всесвітнім днем соціальної справедливості. 

 Справедливість – це невід'ємне природне право людини. Сприйняття і оцінка справедливості у суспільній думці носить абстрактний характер. Люди суб'єктивно визначають поняття соціальної справедливості. Так за результатами проведеного Федерацією профспілок України Інтернет-опитування 40% опитаних вважають, що «соціальна справедливість» це – рівність соціальних прав, законність для всіх, захист прав громадян, чесність; 15% визначають це поняття як – благополуччя народу, високі зарплати і пенсії у простих людей, доступне житло; 13% – соціальні блага по заслугах, по праці, оцінка людини по її особистих якостях; 7% – ефективний соціальний захист, підтримка малозабезпеченого населення державою; 4% вважає, що соціальної справедливості взагалі не може бути.

Основними цілями соціальної політики держави на сучасному етапі соціально-економічного розвитку України є: створення кожному дієздатному громадянинові умов, що дозволяють йому працею, заповзятливістю підтримувати власний добробут; посилення адресної соціальної підтримки з боку держави, у першу чергу слабо захищених груп населення; здійснення комплексних заходів і спеціальних програм у сфері оплати праці і пенсійного забезпечення, політики зайнятості; реформування соціальної сфери на основі розумного поєднання принципів платності й безкоштовності послуг охорони здоров’я, культури; формування нової житлової політики, загальнодержавного ринку житла, стимулювання усіх видів економічно ефективного житлового будівництва, зміна порядку оплати населенням житла і комунальних послуг; удосконалення базового державного соціального стандарту – прожиткового мінімуму; реформування системи зайнятості; активізація діяльності з проведення пенсійної реформи; підвищення державних соціальних гарантій  сім’ям з дітьми; соціальний захист людей з обмеженими можливостями.

До Всесвітнього дня соціальної справедливості  фахівцем з профорієнтації Пирятинської районної філії Полтавського ОЦЗ Н.Гриценко було  проведено  виховну годину  "Моя майбутня професія: як не помилитися  у виборі" для учнів 8 класу Пирятинського ліцею.

Під час зустрічі Н.Гриценко розповіла школярам про професії, які користуються попитом на сучасному ринку праці, про професії, що будуть актуальні в майбутньому. Ця частина зустрічі викликала великий інтерес у дітей. Вони ставили багато запитань, деякі питали поради, щодо вибору  майбутньої професії.  Також дітям був продемонстрований серіал  "Вибір професії", а після перегляду учні розповіли про свої мрії та наміри щодо майбутньої професії та пройшли тест з профорієнтації.

Наприкінці зустрічі дітям було запропоновано при виникненні будь-яких питань з вибору професії звертатися до районної філії, а також надана інформація про Інтернет -ресурси, де вони можуть знайти відповіді на ці питання.

Фахівець наголосила на тому, що саме правильний вибір професії - запорука майбутнього благополуччя і добробуту кожної людини. А це і є -  соціальна справедливість.

Анонс/Подія: 
Подія