22.06.2018 | 09:58

21 червня в Полтавській ОДА на черговому засіданні комісії розглянуто бізнес-плани 8 суб’єктів господарювання, на отримання фінансової допомоги для забезпечення роботою учасників пілотного проекту "Рука допомоги". Серед суб’єктів господарювання, що заслуховувалися на комісії були як юридичні підприємства, так і фізичні особи-підприємці. По всіх прийнято позитивне рішення щодо надання фінансової допомоги.

Кременчуцьке ТОВ «ФОССА» спеціалізується на виробництві, ремонті та встановленні дитячих і спортивних майданчиків за індивідуальними замовленнями, інклюзивних дитячих майданчиків для дітей з інвалідністю, які використовують для пересування інвалідні візки, та виготовленню спеціалізованих спортивних майданчиків з тренажерів для людей з інвалідністю на замовлення реабілітаційних центрів. На даний час на товаристві працює 6 осіб, які виконують роботи по виготовленню обладнання (зварювання, збірка і встановлення конструкцій і обладнання). Для розширення спектру робіт (рубка металу, гнуття, обрізання тощо) планується придбати відповідний інструмент, що дозволить забезпечити роботою ще  2-х осіб. На даний момент підприємство задіяне у проекті «Громадський бюджет» та має замовлення на виготовлення і встановлення 3-х спортивних і 2-х дитячих майданчиків за індивідуальними проектами.

ТОВ «Укрпромхімтех» працює в м. Полтава з 2016 році, засновниками якого є внутрішньо переміщені особи з м. Донецьк. Фахівцями підприємства були розроблені та впроваджені інноваційні технології щодо високоефективних хімічних обробок свердловин з метою інтенсифікації видобутку вуглеводнів. На даний момент продукцією підприємства користуються більше 30 нафтогазовидобувних компаній, серед яких є ПАТ «Укргазвидобування» та ПАТ «Укрнафта». На цей рік в планах підприємства розширення асортименту та об’ємів виробництва. Для цього необхідно придбати реактор для проведення підготовки сировини та вмонтувати його у діючу лінію виробництва ПАР, що дозволить збільшити продуктивність лінії та кількість продукції, що виготовляється. Реалізація даного проекту дозволить додатково створити 2 нових робочих місця - оператора модуля органічного синтезу та бухгалтера з первинної документації.

ТОВ "Жардін Косметік", яка розташоване в м. Полтава, є виробником косметичних засобів на основі мінералу - Полтавський Бішофіт під торговою маркою «BishEffect». Споживачами продукції  є досить широка аудиторія людей, що потребують відновлювального лікування та профілактики. На сьогоднішній день компанія має покриття на всій території України та експортує косметичні засоби за її межі. Продукція відповідає міжнародним стандартам якості. Має підтвердження міжнародного центру сертифікації, підтримку зі сторони багатьох асоціацій та спортивних федерацій.

Збут продукції проходить через фармацевтичний ринок, інтернет-магазини, національні роздрібні мережі та санаторії і курорти  («Трускавець курорт», «Моршин курорт» тощо).

У зв’язку із збільшенням попиту та об’ємів виробництва продукції є потреба у  придбанні додаткового обладнання: виробничої лінії зі зварювання та обрізання верху ламінованих туб. Реалізація даного проекту дозволить створити 2 нових робочих місця для внутрішньо переміщених осіб, з якими роботодавцем вже проведено попередню співбесіду та погоджено працевлаштування.

ПП «Лазар», який розташований в м. Кременчук має на меті запустити швейне виробництво як для пошиття власної продукції пів власною торговою маркою, так і пошиття під замовлення. До цього часу підприємство займалося виключно волонтерською діяльністю. Приватне підприємство має початкове обладнання та приміщення. Для налагодження виробництва є потреба у придбанні швейної машинки, проміжної та остаточної сушки, розкрійного столу та парогенератору. Створення виробництва дозволить працевлаштувати 2-х найманих працівників з числа учасників АТО.

Фізична особа підприємець з м. Лубни Сакалюк Людмила Володимирівна планує відкрити цех з комп’ютерної діагностики і ремонту електроустаткування автомобілів та забезпечити роботою двох учасників пілотного проекту з числа члена малозабезпеченої сім’ї та учасника АТО, які вже підібрані міськрайонною філією та будуть працевлаштовані слюсарем-електриком з ремонту автомобілів та менеджером з постачання. За кошти фінансової допомоги буде придбано підйомник, візок для інструментів та ультразвукову ванну.    

ФОП Демченко Євген Олександрович працює у деревообробній галузі трохи більше 1 року, проте не зважаючи на невеликий період роботи йому вдалося налагодити виробництво дошки із соснових порід деревини і забезпечити роботою вісім працівників. На даний час проводиться робота по пошуку нових ринків збуту, зокрема за кордоном. Для цього планує створити два робочих місця для менеджера з постачання та менеджера з продажу, що дозволить розширити господарські зв'язки з постачальниками, освоїти нові, більш вигідні товарні ринки, відстежувати кон'юнктуру ринку та асортимент виробів.

Ще одним суб’єктом господарювання, який вирішив скористатися фінансовою допомогою є ФОП Крахмілець Світлана Олексіївна з смт. Козельщина, яка займається наданням ритуальних послуг. Планує розширити вид діяльності та відкрити заклад громадського харчування у придбаному приміщенні. Кафе матиме загальну кількістю місць на 80 персон. Для забезпечення роботи кафе буде додатково працевлаштовано 2-х членів малозабезпечених сімей.

Приватний підприємець з м. Заводське Лохвицького району Повзун Наталія Володимирівна 1,5 роки як започаткувала власний бізнес по виготовленню та реалізації напівфабрикатів. За такий невеликий час роботи її продукція стала користуватися значним попитом серед мешканців Лохвицького району, адже виготовляється лише з якісної сировини.

Збільшення попиту на продукцію, що виготовляється спонукало підприємця до розширення виробництва та найняття на роботу ще двох працівників, що дозволить задовольнити потреби споживачів, розширити асортимент продукції та географію її реалізації.

На даний час, районною філією вже підібрано необхідних працівників з числа члена малозабезпеченої сім’ї та внутрішньо переміщеної особи.

Тож як ми бачимо проект «Рука допомоги» є реальним інструментом для роботодавців у фінансовому плані, а для пересічних людей забезпечення стабільною роботою з соціальним пакетом, що є досить важливим у наш час.